A SelExped Deposit kiegészítő az Előleg számlázási folyamatot teszi lehetővé, melynek lépései a következők:
Előleg összegének felvétele
A kalkulációk rögzítésére szolgáló sorban lehet az előleg összegét megadni. Ehhez felkerül oda egy új mező: Előleg.
Alapértelmezetten új kalkuláció felvétele esetén az Előleg mező értéke 0 (nulla).Ilyenkor a számlázási folyamat pontosan úgy működik, mint az Előlegszámlázás kiegészítő nélkül.
Ha megadásra kerül előleg:
- akkor a $ gomb megnyomásakor az előleg értékét tartalmazó soron kell állni.
- Ha több sorban is van előleg érték az adott ügyfélhez, akkor a sorokban a deviza nemének és az áfa kódnak meg kell egyeznie. Ez későbbiekben a végszámla elkészítésének egyszerűbbé tétele miatt van így. (A több sorban szereplő előleg számlatételeket könnyen egy számla tételsorrá lehet összegezni a végszámlán.)
- Az elkészült számla az ügyfélnél beállított alapértelmezett deviza nemétől függetlenül a kalkulációban megadott devizanemben fog elkészülni. (Ez szintén a folyamat egyszerűsítése miatt van. Így nem kell árfolyamkülönbözetekkel bajlódni a végszámla nyomtatása során.)
- A "Megrendelésszám" mezőt ki kell tölteni, mert az lesz a díjbekérő nyomtatvány bizonylatszáma.
Díjbekérő
Ha az előző pontban megismert módon legeneráltuk a számlát, akkor az elkészült számlánál a Típus mezőben "Előleg számla" lesz, melyből elsőként a Díjbekérőjét állíthatjuk ki.
A lejárat dátuma a számla kelte + 10 nap. (Paraméterből állítható egységesen, ügyféltől függetlenül.)
Előleg számla
Végszámla
Az utolsó lépés a Végszámla elkészítése, melyhez vissza kell mennünk a folyamat elején megismert kalkulációhoz és ott az alábbiakat kell csinálni.